Aktualitet

Pas ndarjes, 26-vjeçari terrorizon me SMS prindërit e së dashurës: “Ej, e di sa do vuani ju”

Pas ndarjes, 26-vjeçari terrorizon me SMS prindërit e së dashurës: “Ej, e di sa do vuani ju”

“Ej, e di sa do vuani ju. Ç’keni për të heq ju të fortët me mua. Beni këshu se…

SHBA: Sanksione të reja ndaj Moskës nëse nuk respekton marrëveshjen ndërkombëtare për Ukrainën

SHBA: Sanksione të reja ndaj Moskës nëse nuk respekton marrëveshjen ndërkombëtare për Ukrainën

Administrata Obama po paralajmëron Rusinë se mund të ndeshet me sanksione të reja nëse nuk…

Kriza në Ukrainë/ Edhe pas marrëveshjes së Gjenevës, prorusët nuk lëshojnë godinat qeveritare

Kriza në Ukrainë/ Edhe pas marrëveshjes së Gjenevës, prorusët nuk lëshojnë godinat qeveritare

Kryeministri ukrainas,Arseny Yatsenuk ka premtuar aministi per separatistet pro-ruse, nese ata vendosin te braktisin armet…

Rama përshëndet Sequin: Udhë të mbarë, miku i sinqertë i shqiptarëve

Rama përshëndet Sequin: Udhë të mbarë, miku i sinqertë i shqiptarëve

Kryeministri i vendit, Edi Rama, me anë të një mesazhi në rrjetin social Facebook, ka…

Hidhet në det udhëtari i tragetit të linjës Bari-Durrës, nis operacioni kërkimit

Hidhet në det udhëtari i tragetit të linjës Bari-Durrës, nis operacioni kërkimit

Një person është hedhur në detin Adriatik teksa udhëtonte me tragetin e linjës Bari-Durrës. Lajmi konfirmohet…

E pengoi të luante me videlojëra, babai mbyti të birin 16 muajsh

E pengoi të luante me videlojëra, babai mbyti të birin 16 muajsh

Një burrë nga Florida, ka mbytur të birin pasi ky i fundit nuk po e…

Drejtoresha e Bankës Botërore: 350 milionë dollarë ndihmë Shqipërisë për 2014

Drejtoresha e Bankës Botërore: 350 milionë dollarë ndihmë Shqipërisë për 2014

Drejtoresha e Përgjithshme e Bankës Botërore në Shqipëri Zj. Tahsin Sajed (Tahseen Sayed), vlerëson në…

Lifestyle

 • Pse u përlot Princi William në Australi? (Foto)
 • 25 theniet e Albert Einstein
 • 10 fjali të cilat do ta pushtojnë zemrën e çdo femre
 • A ju turpërojnë prindërit në rrjetet sociale?
 • Nga grabitqari në mbrojtës: Dhelpra që ruan vezët e pulave
 • Aforizmi i ditës
 • Myslimanët në Britani realizojnë versionin e tyre të këngës së Pharell, “Happy” (Video)
 • Yje, por nuk duan të kenë fëmijë!
 • Gjyqtari sulmon të dënuarën për vrasje: Vdeksh!
 • “Kjo është dhurata më e mirë në 40-vjetorin tim” (Foto)
 • 3 kg kokainë në reçipeta/ Arrestohen nga polici që ia kishte ngulur sytë
 • Piktura 3D në rrugë që ndihmojnë të ngasësh makinën ngadalë
 • 5 gjërat që nuk duhet të bëni në një intervistë pune
 • Hillary dhe Bill Clinton së shpejti gjyshër

Pas ndarjes, 26-vjeçari terrorizon me SMS prindërit e së dashurës: “Ej, e di sa do vuani ju”

“Ej, e di sa do vuani ju. Ç’keni për të heq ju të fortët me mua. Beni këshu se do ta dëgjoni krismën. Unë po vij dhe vajzën s’e shikoni më. Do ta rrëmbejnë”. Një 26- vjeçar nuk e ka duruar ndarjen nga e dashura e tij minorene, me të cilën ishte njohur në Facebook dhe ka kërcënuar me SMS prindërit e saj. Te gjendur në ankth dhe pasiguri,…

Pas ndarjes, 26-vjeçari terrorizon me SMS prindërit e së dashurës: “Ej, e di sa do vuani ju”

Bozdo: Bashkia fushatë sensibilizuese “Për një Tiranë sa më të gjelbër”, 3 muaj u mbollën 2 mijë pemë

Bashkisë së Tiranës i janë shtuar 80 pemë të reja falë donacionit të shoqatës “Alternativa e së Ardhmes”. Bashkia e Tiranës së bashku me “Alsar” ka zgjedhur ambientet e shkollës 9-vjeçare “Gjon Buzuku”, për mbjelljen e këtyre pemëve, për të rritur sa më shumë sensibilizimin e të rinjve -:“Për një Tiranë sa më të gjelbër”.…

Bozdo: Bashkia fushatë sensibilizuese “Për një Tiranë sa më të gjelbër”, 3 muaj u mbollën 2 mijë pemë

S e r b i s e !!!…!!

Moj  Serbi  moj  Egersire,                                                                                                                                                                                                                                             Sot  Kosova  eshte  e  Lire.                                                                                                                                                                                                                                                  Ta  Heqesh  Mendjen  Fare,  Fare,  Fare,                                                                                                                                                                                                                       Kosova  eshte  dhe  mbetet  Toke  Shqipetare.                                                                                                                                                                                                           Prandaj   Kuuuurrrreee  te  mos  Guxosh,                                                        …

S e r b i s e !!!…!!

Këpucët e zgjuara që do ju tregojnë rrugën për në shtëpi

Jo më harta për ata që humbin rrugën, së shpejti këpucët do t`ju tregojnë se cilën kthesë të merrni. Këpucët e veçanta do të përdorin lidhje Bluetooth-i për të komunikuar me hartat e celularit tuaj. Ky i fundit do të regjistrojë rutinën e rrugës suaj, ndërsa këpucët do t`ju transmetojnë sinjale vibruese në njërën prej…

Këpucët e zgjuara që do ju tregojnë rrugën për në shtëpi

Djali i Sali Berishës: PD, PS, LSI, ose “One Stop Shop”

Një foto ku dallojnë selitë e tre partive kryesore në vend, është publikuar nga Shkëlzen Berisha, djali i ish kryeministrit Sali Berisha. Në foton që shikoni, e cila është shkrepur në qytetin e Përmetit, duket sesi tre katet e godinës, janë zënë nga tre partitë kryesore. Në katin e parë gjendet selia e PS së…

Djali i Sali Berishës: PD, PS, LSI, ose “One Stop Shop”

Sport

Yaya Toure: Njerëzit nuk i respektojnë Afrikanët

Yaya Toure: Njerëzit nuk i respektojnë Afrikanët

Mesfushori i Manchester Cityt, Yaya Toure beson se ai nuk është i njohur si një nga lojtarët më të mirë në botë për shkak se ai është Afrikan.  Ditë më parë, Samir Nasri deklaroi se Yaya Toure nuk zgjidhet si…

Lionel Messi largohet në verë nga Barça?

Lionel Messi largohet në verë nga Barça?

Bordi i Barcelonës tani është duke menduar seriozisht për shitjen e Lionel Messit, pasi që lojtari në fjalë nuk është i lumtur në Barcelonë, kështu kanë shkruar  disa gazeta sportive në spanjë. Lionel Messi ka kontratë deri në vitin 2018…

Prap Hamilton, i pari edhe në Kinë

Prap Hamilton, i pari edhe në Kinë

Një tjetër përformancë e shkëlqyer e Lewis Hamiliton. Piloti i Mercedesit ka arritur pole position…

Ribery: Ne nuk jemi makineri, jemi njerëz

Ribery: Ne nuk jemi makineri, jemi njerëz

Mesfushori i Bayern Munchen, Frank Ribery ka thënë se Bayerni ka humbur fokusin në Bundesligë…

Ja çfarë folën Messi e Ronaldo

Ja çfarë folën Messi e Ronaldo

Të gjithë tifozët e futbollin dëshironin të dinin se çfarë kanë biseduar dy lojtarët më…

Në Kinë zbulohen 1020 kupa të falsifikuara të kampionatit botëror të futbollit

Në Kinë zbulohen 1020 kupa të falsifikuara të kampionatit botëror të futbollit

Zbulohet një fabrikë e cila ishte duke prodhuar në mënyrë të paliçensuar kupën e fituesit…

Gareth Bale futbollisti më i shpejtë në botë vrapoi me 34km/orë

Gareth Bale futbollisti më i shpejtë në botë vrapoi me 34km/orë

Supergoli i Gareth Bale i shënuar në fitoren 2:1 të Real Madridit ndaj Barcelonës në…

Rajoni

Thaçi për herë ta parë në varrezat e dëshmorëve në Prishtinë dhe Poklek

Thaçi për herë ta parë në varrezat e dëshmorëve në Prishtinë dhe Poklek

Që fushata ka filluar para kohe, kjo po vërehet në çdo vizitë të kryeministrit të…

Nikolla Gruevski u kërkon shqiptarëve votën “shqip” (Video)

Nikolla Gruevski u kërkon shqiptarëve votën “shqip” (Video)

Kryeminstri aktual i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka menduar që në këto zgjedhje parlamentare t’u drejtohet…

Të Enjten vendoset për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës

Të Enjten vendoset për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës

Java e ardhshme pritet të nxjerrë vendime të rëndësishme sa i përket skenës politike në…

Task-Forca Speciale Hetuese krejtësisht e pavarur

Task-Forca Speciale Hetuese krejtësisht e pavarur

Task -Forca Speciale Hetuese (SITF) do të jetë një superforcë. Ajo nuk do t’u japë…

Ashton i përgjigjet Jahjagës: EULEX vazhdon mandatin në Kosovë

Ashton i përgjigjet Jahjagës: EULEX vazhdon mandatin në Kosovë

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, baronesha Catherine Ashton, ia ka…

Edhe Maqedonia dakort për bashkimin, stafeta i ngelet Shqipërisë/ Ahmeti: Do t’i heqim kufijtë mes shqiptarëve

Edhe Maqedonia dakort për bashkimin, stafeta i ngelet Shqipërisë/ Ahmeti: Do t’i heqim kufijtë mes shqiptarëve

“Asgjë e keqe nuk e gjen as Maqedoninë, as Kosovën dhe as Shqipërinë për heqjen e kufijve, por vetëm heqim një gur nga qafa për lirinë e lëvizjes së njerëzve dhe mallrave. A do realizohet? Po. Në vendnumërim nuk qëndrohet”,…

Hashim Thaçi, Xhavit Haliti, Kadri Veseli e Azem Syla, kryesia e PDK-së para tribunalit!

Hashim Thaçi, Xhavit Haliti, Kadri Veseli e Azem Syla, kryesia e PDK-së para tribunalit!

Burime të sigurta brenda PDK-së bëjnë të ditur se me miratimin nga Kuvendi i Kosovës të gjykatës speciale, që do të merret përveç tjerash edhe me krimet e luftës, që pretendohet se janë kryer nën urdhra të disa ish drejtuesve…