Përfitimet e Shqipërisë nëse pranon armët kimike!

EDI-RAMA-Burime konfidenciale brenda qeverisë kanë konfirmuar se SHBA-të i kanë ofruar një paketë me pesë përfitime të rëndësishme Shqipërisë nëse Shqipëria pranon të marrë armët kimike siriane.

Ja çfarë përmban paketa amerikane:

1. Ndihmë për sigurimin e Statusit të Vendit Kandidat brenda dhjetorit

2. Ndihmë për aderimin e plotë të Shqipërisë në BE brenda mandatit të parë të qeverisë Rama

3. Mbulim financiar sa 3-fishi i Buxhetit të Shqipërisë (Buxheti i Shqipërisë ishte 4 miliardë USD për vitin 2012)

4. Garantimi dhe dhënia e një statusi të veçantë për Shqipërinë në raport me Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku në proces përfshihet dhe heqja e vizave

5. Propozimin e Shqipërisë për çmimin “Nobel” për paqe

Sipas burimit shqiperia po humbet shancin e madh te rilindjes.10 thoughts on “Përfitimet e Shqipërisë nëse pranon armët kimike!

 • November 15, 2013 at 10:10 pm
  Permalink

  ÇFARE ESHTE AI BURRALEC QE DEL E FLET N’ EMRIN E RAMES, SE ISHIN KETO E KETO KUSHTE PER TE BERE MERAK POPULLIN. SIDO QE TE ISHIN KUSHTET, ARMET KIMIKE ISHIN MINË ME SAHAT. NUK DUAM KUSHTE ME VDEKJEN. JETA NJERIUT I FALET VETEM NJE HERE. Ç’ I GJETI SHQIPTARET , SE DERI TANI NUK JANE PJESETARE TE EVROPES SE BASHKUAR. “HEQJA E VIZAVE ME SHBA-NE GENJESHTER ME BISHT. SHITJANI DIKUJT TJETER KETO KASTRAVECA PER BOSTAN!

 • November 15, 2013 at 7:39 pm
  Permalink

  fukarallek maskarallek i tha menja edi rames po POPULLI TE SPERBYTH MORE BYTH PUSH

 • November 15, 2013 at 3:42 pm
  Permalink

  E parap ky lajm eshte spekullim dhe aspak i vertet vetem nje idiot mund ti besoj por edhe sikur te ishte i vertet shendeti dhe dinjiteti nuk shitet per prara edhe privilegje. Amerika dhe Rusia qe i prodhojne dhe i shesin ato arme le ti marrin ne shtepine e tyre bashke me kete pleren qe do te shesi popullin e vet per leke.

 • November 15, 2013 at 1:41 pm
  Permalink

  Mos more,hajt se po heqim dhe breket tani,u beme si prostitutat

 • November 15, 2013 at 1:40 pm
  Permalink

  Kesaj i thone te blesh vdekjen me para dhe lavdine me zhdukjen e nje kombi!

 • November 15, 2013 at 1:31 pm
  Permalink

  po te ishte per mu i kisha mor me vrap,Edi kot e zgjat,kan dal ca kalamoj aty ke sheshi e ju prish puna,merri armet mos pyt asnjeri se jan lepra te gjith

 • November 15, 2013 at 1:27 pm
  Permalink

  ne jemi populli me pro amerikan,pse leshin te na vihen ne kushte te tilla.administrata bush kurre nuk do te na vinte kushte,por do e kishte bere fakt liberalizimin e vizave me shqiperine..keto ma do mendja dalin nga arvizu,gazeta tema,a1report dhe partia socialiste……race e qelbur e lgbd-ve

 • November 15, 2013 at 1:24 pm
  Permalink

  Paksa tenduese 😛

 • November 15, 2013 at 1:19 pm
  Permalink

  ja dhe 5 pikat e kontrates se vdekjes per shqipetaret, krimineli

 • November 15, 2013 at 12:58 pm
  Permalink

  Ky eshte propozimi i Tony Blair dhe Erdogan. Nuk dihet sa merr Tony Blair nderkohe qe Erdogan merr eskluzivitete ne disa investime ne Shqiperi, Kurum, Lojrat e fatit dhe Hidrocentrale. Erdogan ka bere presion shume te madh se nese nuk do te jete Shqiperia kjo detyre do ti imponohet Turqise e cila eshte ne prag te revoltave.

Comments are closed.