Sondazh

Cila parti është më e rëndësishme ne strategjinë dhe moralin e krijimit të frontit opozitar nga PD për rrëzimin e qeverisë Rama?

 • AK (30%, 1,721 Votes)
 • LSI (22%, 1,237 Votes)
 • PR (19%, 1,057 Votes)
 • FRD (9%, 519 Votes)
 • PDIU (8%, 449 Votes)
 • LZHK (6%, 363 Votes)
 • PDK (4%, 204 Votes)
 • PSD (1%, 83 Votes)
 • PDS (1%, 68 Votes)

Total Voters: 5,701

Loading ... Loading ...

_____________________________________________________

A mendoni se BE do pranojë t'i japë Shqipërisë statusin e vendit kandidat në Qershor apo do refuzohemi për herë të pestë?

 • Refuzohet (73%, 2,199 Votes)
 • Pranohet (21%, 639 Votes)
 • Nuk e di (6%, 183 Votes)

Total Voters: 3,021

Loading ... Loading ...

_____________________________________________________

Cili nga politikanët e rinj vlersoni si lider popullor dhe që do të kenë karrier të suksesshme në të ardhmen?

 • Arben Ristani (23%, 539 Votes)
 • Grida Duma (22%, 522 Votes)
 • Oerd Bulkbashi (11%, 246 Votes)
 • Elidon Bushati (10%, 239 Votes)
 • Gert Bogdani (7%, 166 Votes)
 • Jorida Tabaku (7%, 160 Votes)
 • Erjon Veliaj (3%, 78 Votes)
 • Saimir Tahiri (3%, 78 Votes)
 • Genti Strazimiri (3%, 71 Votes)
 • Eduard Halimi (2%, 58 Votes)
 • Ditmir Bushati (2%, 46 Votes)
 • Damjan Gjiknuri (1%, 26 Votes)
 • Klaudia Gjosha (1%, 20 Votes)
 • Ilirjan Celibashi (1%, 19 Votes)
 • Erisa Spiropali (1%, 18 Votes)
 • Briseida Shehaj (1%, 16 Votes)
 • Ermonela Felaj (0%, 9 Votes)
 • Klodiana Spahiu (0%, 7 Votes)
 • Arbi Mazniku (0%, 6 Votes)
 • Bledi Cuci (0%, 5 Votes)
 • Endri Fuga (0%, 5 Votes)
 • Milena Harito (0%, 3 Votes)

Total Voters: 2,337

Loading ... Loading ...

______________________________________________________

Kush mendoni se është deputetja femër me më shumë integritet dhe popullaritet në kuvendin e Shqiperisë?

 • Mesila Doda (18%, 730 Votes)
 • Majlinda Bregu (18%, 729 Votes)
 • Jozefina Topalli (18%, 727 Votes)
 • Monika Kryemadhi (8%, 318 Votes)
 • Jorida Tabaku (7%, 283 Votes)
 • Olta Xhacka (6%, 240 Votes)
 • Valentina Leskaj (5%, 213 Votes)
 • Arta Dade (5%, 192 Votes)
 • Voltana Ademi (3%, 109 Votes)
 • Liljana Elmazi (3%, 104 Votes)
 • Vasilika Hysi (2%, 67 Votes)
 • Ermonela Felaj (1%, 58 Votes)
 • Albina Deda (1%, 43 Votes)
 • Miranda Rira (1%, 37 Votes)
 • Klodiana Spahiu (1%, 35 Votes)
 • Silva Caka (1%, 34 Votes)
 • Esmeralda Shkjau (1%, 26 Votes)
 • Enkelejda Shehu (1%, 24 Votes)
 • Albana Vokshi (1%, 22 Votes)
 • Kejdi Mehmetaj (1%, 21 Votes)
 • Eleina Qirici (0%, 12 Votes)
 • Adelina Rira (0%, 10 Votes)
 • Majlinda Bufi (0%, 6 Votes)

Total Voters: 4,040

Loading ... Loading ...

____________________

Cili mendoni se është televizioni që censuron mendimin opozitar dhe që kontrollohet më shumë nga qeveria Rama?

 • Top Channel (71%, 2,499 Votes)
 • A1 Report (8%, 277 Votes)
 • Vizion + (7%, 233 Votes)
 • Klan (7%, 232 Votes)
 • Ora News (2%, 80 Votes)
 • ABC News (1%, 43 Votes)
 • Agon Channel (1%, 39 Votes)
 • News 24 (1%, 35 Votes)
 • TV Shijak (1%, 33 Votes)
 • Albanian Screen (0%, 17 Votes)
 • NTV (0%, 11 Votes)
 • Planet (0%, 9 Votes)

Total Voters: 3,508

Loading ... Loading ...

_______________________________________________________________________________________

Cili është ministri me fillimin më të suksesshem në qeverinë Rama?

 • Nasip Naco (15%, 309 Votes)
 • Sajmir Tahiri (14%, 291 Votes)
 • Lefter Koka (8%, 171 Votes)
 • Bledi Cuci (7%, 136 Votes)
 • Erion Veliaj (6%, 124 Votes)
 • Ditmir Bushati (6%, 124 Votes)
 • Niko Peleshi (5%, 111 Votes)
 • Edmond Panariti (5%, 95 Votes)
 • Mimi Kodheli (4%, 88 Votes)
 • Lindita Nikolla (4%, 84 Votes)
 • Edmond Haxhinasto (4%, 83 Votes)
 • Damian Gjiknuri (3%, 71 Votes)
 • Klajda Gjosha (3%, 70 Votes)
 • Mirela Kumbaro (3%, 67 Votes)
 • Ilirjan Celibashi (3%, 58 Votes)
 • Shkelqim Cani (2%, 50 Votes)
 • Eglantina Gjermeni (2%, 49 Votes)
 • Ilir Beqaj (2%, 41 Votes)
 • Arben Ahmetaj (1%, 30 Votes)
 • Milena Harito (1%, 25 Votes)

Total Voters: 2,077

Loading ... Loading ...

_________________________________________________________________________________________

Krimi ka gjunjëzuar shtetin dhe rendin publik në Shqipëri. Kush mendoni se ka qënë Ministri i Brendshëm më i dështuar në 23 vite?

 • Saimir Tahiri (61%, 1,273 Votes)
 • Flamur Noka (9%, 191 Votes)
 • Gramoz Ruci (9%, 190 Votes)
 • Lulzim Basha (7%, 150 Votes)
 • Sokol Olldashi (3%, 63 Votes)
 • Igli Toska (2%, 35 Votes)
 • Bujar Nishani (2%, 33 Votes)
 • Perekli Teta (1%, 29 Votes)
 • Agron Musarai (1%, 28 Votes)
 • Neritan Ceka (1%, 28 Votes)
 • Belul Celo (1%, 24 Votes)
 • Bashkim Kopliku (1%, 22 Votes)
 • Halit Shamata (1%, 18 Votes)

Total Voters: 2,078

Loading ... Loading ...

_________________________________________________________________________________________

Cili nga këta politikanë mendoni se ka qenë bashkpunëtore dhe me dosje në sistemin komunist?

 • Gramoz Ruci (39%, 1,617 Votes)
 • Skender Gjinushi (11%, 452 Votes)
 • Spartak Braho (11%, 434 Votes)
 • Edi Rama (8%, 336 Votes)
 • Koco Kokedhima (5%, 212 Votes)
 • Paskal Milo (5%, 210 Votes)
 • Ilir Meta (5%, 188 Votes)
 • Spartak Ngjela (5%, 188 Votes)
 • Namik Dokle (4%, 169 Votes)
 • Vangjel Dule (3%, 104 Votes)
 • Mimi Kodheli (2%, 94 Votes)
 • Fatmir Xhafa (2%, 71 Votes)
 • Pandeli Majko (1%, 26 Votes)

Total Voters: 4,101

Loading ... Loading ...

__________________________________________________________________________________________

Cili politikan vlerësoni se duhet të jetë Zv / kryetarë i PD dhe i Lulëzim Bashës?

 • Majlinda Bregu (14%, 1,561 Votes)
 • Mesila Doda (14%, 1,548 Votes)
 • Grida Duma (14%, 1,546 Votes)
 • Eduard Selami (12%, 1,294 Votes)
 • Arben Ristani (8%, 928 Votes)
 • Edi Paloka (7%, 756 Votes)
 • Jorida Tabaku (7%, 730 Votes)
 • Jozefina Topalli (6%, 675 Votes)
 • Arben Imami (5%, 532 Votes)
 • Eduard Halimi (4%, 453 Votes)
 • Ridvan Bode (4%, 417 Votes)
 • Genc Pollo (3%, 359 Votes)
 • Genc Ruli (3%, 353 Votes)
 • Tritan Shehu ( Skualifikohet )XXXXX (0%, 16 Votes)

Total Voters: 11,161

Loading ... Loading ...

_____________________________________________________________________________________________

 2 thoughts on “Sondazh

 • May 28, 2015 at 1:44 pm
  Permalink

  DO ZOTI QE AJO QE NDODHI TE DIELEN NE MADRID E BARCELONE KU FITUAN TE PAVARURIT NE ZGJEDHJE, TE NDODH EDHE NE TIRANE E FIER SE NA CANE TRAPIN KETA MASHTRUESA ORDINERE

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*