Shkëlzen Berisha: Ky takim nuk ka ndodhur kurre…

Gjatë ditës së djeshme pati replika në distancë mes djalit të ish­ kryeministrit, Sali Berisha, Shkëlzen Berishës dhe deputetit të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Balla e akuzoi Shkëlzen Berishën se është përfshirë në afera korruptive që kanë të bëjnë me marrëveshjen e CEZ me Shqipërinë. Ndërsa në reagimin e tij djali i Sali Berishës thotë se nuk ka asnjë lidhje me aktivitetin tregtar të Kalajt dhe nga ana tjetër, akuzoi Ballën si “bixhozxhi” që nuk paguan detyrimet me vendim gjykate.

Nderkoh Shkelxen berisha në vazhden e replikave të tij vazhdon te këmbëngul tek fakti që nuk ka as një lidhje  me këtë afer .Ja reagimi i sotem në profilin e tij

“Ne serine e re te shpifjeve papagalli i Rames flet mbi nje takim qe do duhej te ndodhte mes meje, drejtoreve te CEZ dhe z.Kalaj. E perseris qe nuk kam asnje lidhje me z.Kalaj dhe aktivitetin e tij. Nuk kam pasur asnje kerkese per nje takim te tille. Ky takim nuk ka ndodhur kurre. Falsiteti i ketij takimi mund te provohet lehtesisht duke pyetur personat e permendur.Eshte thjesht shpifja e radhes qe i serviret publikut nga shpifesi Rames.”