Sonte nata më e ftohtë në Kosovë

Temperatura më e ulët në Kosovë është shënuar natën e sotme duke rënë në -17 gradë. Krahasuar me netët tjera prej kur vendi ka hyrë në stinën e dimrit sonte është shënuar nata më e ftohtë.

Në orët e hershme të mëngjesit pritet që temperaturat të bien deri në -24 gradë.

Ditët në vijim vendi do të vazhdojë të mbetët nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik, raporton lajmi.net.

Kujtojmë se për shkak të temperaturave të ulëta MASHT ka shtyrë mësimin për shkollat e mesme dhe fillore.