Basha thirrje: Ftoj Kreshnik Spahiun të bashkohemi sërish në luftë

Mbrëmjen e djeshme Lulzim Basha ka qenë i ftuar në studion e “Zone e Lirë” me Arian Çanin.

Basha ndër të tjera është pyetur nga Çani për moskandidimin e Kreshnik Spahiut nën siglen e PD-së, siç edhe i ishte premtuar. Nderkohë Basha deklaron se i vjen keq për mosgjetjen e gjuhës së përbashket me Z. Spahiu. Basha i bën ftesë të hapur Kreshnik Spahiut , që ta mbeshtesë dhe të jetë pjesë e levizjeve të tij politike.

Kreshnik Spahiu ka qënë aleati kryesor i Bashës në 90 ditet e çadres, duke luftur me çdo mjet propagande kundrejt uzurpuesve dhe narkopolitikanëve që kanë uzurpuar çdo hallkë të shtetit.