Vasili: Qytetarë, me 25 qershor mos i kurseni kriminelët e Rilindjes

Reagime të ashpra vijnë nga LSI, në një situatë kur tensionet duket se po rriten, teksa dita e zgjedhjeve është afër. Ditën e sotme janë dhunuar një eksponent i LSI në Fushë Kurjë me levë në kokë si dhe kryetarja e LSI dhe ajo e LRI në Pukë, nga persona ende të paidentifikuar, por që sipas eksponentëve të LSI, autorët janë persona të PS-së.Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili në një status në rrjetet sociale shkruan:“Delinkuentet e Rilindjes së zhytyr në llumin e krimit dhe të dhunës do ta marrin ndëshkimin e merituar në 25 qershor.

Qytetarë, mos i kurseni!”