VIDEO/ Dhunohet militanti i LSI-së në Fushë-Krujë, Meta: Dhunuesit do e marrin përgjigjen

Presidenti i Zgjedhur Ilir meta, ka qenë i pranishëm në spitalin e ‘traumës’ në kryeqytet ku ka vizituar simpatizantin e LSI-së, i cili u dhunua gjatë paradites s sotme.

Meta tha se të gjithë dhunuesit do të marrin përgjigjen që meritojnë. Ndërsa ka theksuar se kjo situatë vjen pasi policia komandohet dhe përbëhet nga kriminelë dhe bandat e drogës.

Ndërkohë që kandidatja e LSI-së, Nora Malaj, ka qenë mjaft e revoltuar para kamerave, duke theksuar se gjeste të tilla po cenojnë rëndë procesin e fushatës zgjedhore. Ajo i ka kërkuar policisë të ruaj ligjin dhe qytetarët dhe të mos bëhet pjesë e krimit.

Militant i LSI, në Fushë-Krujë është goditur me levë hekuri pranë shtabit elektoral të LSI. Personi i plagosur në kokë është identifikuar si Blerim Çela dhe ai është dërguar me urgjencë në Spitalin e Traumës.
blob:https://www.dailymotion.com/89fc6f16-cd51-4789-a04f-635897f8141d