Tifozët e Stoke City i kanë shpresat te Shaqiri, ja çfarë kanë bërë

Shaqiri vazhdon të mbetet lojtari më i pëlqyer për tifozët e Stoke City.
Anësori shqiptar, Xherdan Shaqiri, është lojtari më i pëlqyer në skuadër nga tifozët e Stoke City, të cilit i kanë kënduar para ndeshjes së parë në Premierligë ndaj Evertonit, ku humbën 1:0, shkruan Gazeta Express.

Shaqiri luajti gjithë ndeshjen dhe bëri paraqitje të mirë, por nuk ishte e mjaftueshme që skuadra e tij të marrë një rezultat pozitiv apo edhe t’i shpërblejë më gol tifozët e Stoke që vazhdojnë të tregojnë dashurinë që kanë për të.

Shaqiri do të vazhdojë të mbetet në Premierligë dhe tifozët shpresojnë se këtë edicion do të shohin më të mirën nga shqiptari, diçka që nuk mundi ta bëjë një vit më parë, për shkak të lëndimeve të shpeshta.
Shaqiri vazhdon të mbetet lojtari më i pëlqyer për tifozët e Stoke City.
Anësori shqiptar, Xherdan Shaqiri, është lojtari më i pëlqyer në skuadër nga tifozët e Stoke City, të cilit i kanë kënduar para ndeshjes së parë në Premierligë ndaj Evertonit, ku humbën 1:0, shkruan Gazeta Express.

Shaqiri luajti gjithë ndeshjen dhe bëri paraqitje të mirë, por nuk ishte e mjaftueshme që skuadra e tij të marrë një rezultat pozitiv apo edhe t’i shpërblejë më gol tifozët e Stoke që vazhdojnë të tregojnë dashurinë që kanë për të.

Shaqiri do të vazhdojë të mbetet në Premierligë dhe tifozët shpresojnë se këtë edicion do të shohin më të mirën nga shqiptari, diçka që nuk mundi ta bëjë një vit më parë, për shkak të lëndimeve të shpeshta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *